PRODUKTI

1. Galvenā produkcijas grupa, ko piedāvājam,
ir dažādas augu eļļas:

Saulespuķu eļļa. Rafinētu saulespuķu eļļu izmanto augstvērtīgu, delikatešu majonēžu un mērču pagatavošanā, margarīna, augstas kvalitātes zivju konservu ražošanā, fasēšanai pudelēs, kulinārijā - pārsvarā salātiem un mērcēm, lai izceltu pamatprodukta garšas īpatnības. Nerafinēta saulespuķu eļļa iegūta ar presēšanas metodi tiek izmantota kā piedeva lopbarībai, kā arī lietošanai uzturā, jo ir dabīgs produkts, kas satur daudz dabīgo E un citus vitamīnus, cilvēkam nepieciešamās nepiesātinātās taukskābes, un svaigi spiestai tai ir raksturīga - daudziem cilvēkiem patīkama garša un smarža. Ekstrakcijas ceļā iegūtā nerafinēta saulespuķu eļļa tiek izmantota laku un krāsu rūpniecībā u.c. tehniskām vajadzībām.Rapšu eļļa. Rafinēta rapšu eļļa ļoti plaši tiek izmantota majonēžu, dažādu mērču, zivju konservu, margarīna, saldējuma, čipšu u.c. produktu ražošanā, kā arī tiek fasēta pudelēs. Plašais pielietojums pamatojas ar eļļas salīdzinoši lētāku cenu attiecībā pret saulespuķu eļļu un to, ka rapsis tiek plaši audzēts tepat Baltijas valstīs, Skandināvijā un Eiropā. Rapsis ir populārs un lielos daudzumos tiek audzēts Vācijā, Francijā, Lielbritānijā, Polijā un citviet Eiropā. Nerafinēta rapšu eļļa ir visplašāk lietotā augu eļļa Eiropā, kura tiek izmantota ne tikai pārtikas rūpniecībā, bet vairāk kā puse no Eiropā saražotās rapšu eļļas tiek izmantot nepārtikas vajadzībām. Visplašākais pielietojums tai, protams, ir biodīzeļa ražošanā, bet tāpat tā tiek izmantota dažādu smēreļļu un citām tehniskām vajadzībām. Tādās Jaunās pasaules valstīs kā Kanādā un Austrālijā rapsi sauc par kanolu.

 

Sojas eļļa. Rafinēta sojas eļļa arī plaši tiek izmantota majonēžu, mērču, margarīna, zivju konservu u.c. produktu ražošanā, kā arī fasēšanai pudelēs. Plašais pielietojums saistīts ar to, ka tā ir pasaulē visvairāk iegūstamā augu eļļa, tā ir cenas ziņā lētākā no populārākajām eļļām, kuras tiek iegūtas pārstrādājot eļļas kultūraugus. Nerafinēta sojas eļļa ļoti plaši tiek izmantota kā piedeva lopbarības ražošanai, dažādu laku, krāsu un ziepju ražošanai. Valstīs ar siltāku klimatu, kurās nav aukstu ziemu, sojas eļļa, tāpat kā rapšu eļļa, plaši tiek izmantota biodīzeļa ražošanā, piemēram, Eiropā biodīzelis ražots no sojas eļļas ir populārs Spānijā un Portugālē.

Kokosriekstu, Palmu eļļa. Kokosriekstu un palmu eļļas, kā arī palmu eļļas pārstrādes produkti - palmu oleīns un palmu stearīns pārsvarā tiek izmantoti margarīna ražošanā, maizes izstrādājumu un konditorejas ražošanā, piena rūpniecībā, kā arī ziepju ražošanā un parfimērijā. Tāpat kā sojas eļļa, valstīs ar karstu klimatu palmu eļļa tiek plaši izmantota biodīzeļa ražošanā.

Melase. Melase ir ļoti vērtīgs cukura rūpniecības blakusprodukts. Melase tiek ražota no cukurniedrēm un cukurbietēm. Mēs tirgojam tikai cukurbiešu melasi un pamatā tā ir ražota Krievijas cukura rūpnīcās. Tā ir brūna, salda, sīrupveida masa. Tās lielākā vērtība ir sausnē esošais cukurs, melasē tas vidēji ir 48-49 %. Melasei istabas temperatūrā ir pabieza konsistence, taču tā labi šķīst siltā ūdenī. Tāpat melasē ir proteīns, B grupas vitamīni un pietiekoši daudz labu minerālvielu. Melase ļoti plaši tiek izmantota alkoholisko dzērienu, rauga, citronskābes un lopbarības ražošanā. Latvijā šobrīd visvairāk melase tiek patērēta dzīvnieku barības ražošanai.

2. Hidrogenizētie ( cietie ) augu tauki.
Viens no augu eļļu nozīmīgiem pārstrādes produktiem ir cietie augu tauki. Tie tiek pagatavoti no saulespuķu, sojas, rapšu, palmu u.c. eļļām, tās tehnoloģiski pārstrādājot (pievienojot ūdeņradi), kā rezultātā gatavais produkts iegūst cietu konsistenci ar kušanas temperatūru no 24-52°C , kā dēļ cietie augu tauki tiek plaši izmantoti margarīna ražošanā, konditorejā un citur pārtikas rūpniecībā.

3. Saulespuķu spraukumi un rauši.
Pārstrādes procesā, izspiežot no saulespuķu vai rapšu sēklām eļļu, rodas arī otrs nozīmīgs produkts - saulespuķu rauši. Savukārt ekstrakcijas procesā izdalot pārpalikušo eļļu no raušiem, rodas produkts, kuru sauc par spraukumiem. Gan rauši, gan spraukumi ir nozīmīgas lopbarības sastāvdaļas. Arī, pārstrādājot sojas pupiņas, tiek iegūti sojas spraukumi, kas ir ar proteīnu bagāts lopbarības produkts, un kurš, atšķirībā no saulespuķu un rapšu spraukumiem, ir nozīmīgākais sojas pupu produkts pie pārstrādes.

http://www.fediol.eu
FEDIOL - The EU Vegetable Oil and Proteinmeal Industry 

http://www.fosfa.org/
FOSFA - The Federation of Oils, Seeds and Fats Associations

http://docs.cntd.ru/
Pilna GOSTu bibliotēka

 

 

PAR MUMS

Uzņēmums
Pieredze

PRODUKTI

Augu eļļas
Melase

SERVISS

Piegāde
Līgumi

CENAS

Cenas

KONTAKTI

Vadība
Kā mūs atrast

SĀKUMS

Atpakaļ uz
sākumlapu

 

AVENTO SIA, Vienības Gatve 87D, Rīga, LV1004, Latvija
Tālr. 67225538, fakss 67228736, avento@food.lv